ZE ŽIVOTA ŠKOLY

Mezinárodní jazykové zkoušky

Po celý podzim 2016 probíhal na naší škole kurz přípravy na složení mezinárodních jazykových zkoušek FCE (First Certificate in English) a PET (Preliminary English Test). Kurzu se zúčastnilo 9 zájemců ze tříd od sexty po oktávu. Někteří z nich se přihlásili k těmto zkouškám v prosincových termínech, jiní plánují zkoušku rok 2017, další si v kurzu zdokonalují svoji angličtinu.

Z těch, kteří se přihlásili ke zkouškám v prosincovém termínu, uspěli všichni, kromě tří, kteří se připravovali individuálně. Ze tříd 8. O a 4. B se tedy podařilo složit mezinárodní jazykovou zkoušku dohromady třinácti studentům:

Jsou to:

Anna Marie Vavřičková, Tereza Panská, Kamila Radilová, Veronika Stejskalová, Tomáš Černohlávek a Šimon Vaněk (všichni FCE),

Zuzana Jeřábková, Michaela Králová, Milan Tvrdík, Anna Koníčková, Tereza Bernáthová,  Martina Vomelová a Rostislav Berka (PET).

Někteří se připravovali individuálně, jiní navštěvovali zmíněný kurz, kde mohli rozvíjet hlavně svoji mluvenou angličtinu, trénovat poslech a dovědět se více o strategii u zkoušek tohoto typu. Velká část studentů maturitního ročníku tedy získala doživotně platný certifikát o své úrovni znalostí anglického jazyka. Věříme, že jim angličtina bude dobrým pomocníkem při budoucím studiu i v práci. Zanedbatelný není ani fakt, že ti, kdo zkoušku FCE, popř. PET složí, nemusí už díky rozhodnutí MŠMT skládat školní část maturitní zkoušky z anglického jazyka.

Příprava na jazykové zkoušky bude pokračovat i v kalendářním roce 2017, a to od února. Předpokládá se účast hlavně studentů ze 7.S a 3.B, ale i z nižších ročníků. Každý zájemce by si měl stanovit cíl, úroveň zkoušky, termín a potom individuální postup přípravy.            

Termíny přípravy (jedná se o středu 14.15 -15.45, po dohodě i v dalších termínech):

8. února, 8. března, 22. března, 5. dubna, 3. května, 17. května, 31. května a 14. června.


                                   Jiří Foller

rss