ZE ŽIVOTA ŠKOLY

Olympiáda - Anglický jazyk

Zimní měsíce se vyznačují nejen mrazivým počasím, ale také jsou obdobím všech možných soutěží a olympiád. Jednou z těch, ve kterých naše škola dlouhodobě sbírá úspěchy, je olympiáda v anglickém jazyce. Školní kolo proběhlo ve středu 31. ledna.

Porota ve složení Michaela Viktorová, Milan Smejkal a Jiří Foller byla svědky velmi dobrých výkonů.

V kategorii II. (třídy tercie a kvarta) se zúčastnili i Šimon Prchal, Matyas Fišer a Matouš Mendl. Nejvíce znalostí ale prokázal Martin Pavelka.

Vyrovnaná byla kategorie III., která zahrnuje vyšší gymnázium mimo maturitní ročníky. Zde se předvedla tři děvčata  ze Septimy - Zuzka Vrbová, Karolína Kobrová a Veronika Časarová. Velmi zdatně jim sekundoval sextán Tomáš Bíza.

Okresní kolo olympiády proběhlo 13., resp. 15. února. 

 

Naši školu v Havl. Brodě reprezentovali:

Veronika Bělíková - prima, I. kategorie

Martin Pavelka - tercie, II. kategorie

Tomáš Bíza - sexta, III. Kategorie

 

A jak se jim dařilo?

V silné konkurenci se žádný z nich neztratil. Veronika skončila ve své kategorii na 3. místě, a protože soutěžila i proti sekundánům, je její umístění příslibem. Martin skončil na 4. místě. 

Radost nám udělal zejména TOMÁŠ BÍZA, který skončil v silně obsazené soutěži (11 studentů) na 3. místě, odnesl si diplom a poukaz na věcnou cenu. Také on se bude moci zúčastnit olympiády ještě příští rok, protože letos soutěžil se studenty o rok staršími.

 

Konverzační soutěže v anglickém jazyce jsou nejsilněji obsazené, a proto nás opravdu těší, že naši žáci dlouhodobě dosahují výborných výsledků. Pro další, kteří třeba váhají s účastí v olympiádách a dalších aktivitách, připomínáme, že úspěchy z těchto soutěží hrají často důležitou roli v přijímacích řízeních na vysoké školy. Věříme proto, že i v příštích letech se najdou žáci, kteří budou vzorně reprezentovat školu, ale také využívat své schopnosti a dovednosti, které během studia získali.

rss