ZE ŽIVOTA ŠKOLY

Stříbro i pro koně

V tomto roce se kvůli rekonstrukci sportoviště ve Světlé nad Sázavou konala soutěž ve sportovním areálu ZŠ Wolkrova v Havlíčkově Brodě. Středoškolský pohár je soutěží družstev, kdy se jednotlivé výkony převedou na body a součet bodů tvoří celkový výkon družstva.

Začínalo se během na 100m, kde Víťa Šťastný zaběhl 12,4s a Dan Hess  měl čas 13,1 a to byl solidní vstup do závodu. Ve skoku dalekém se klukům nedařilo tolik jako v loňském roce, Dan Hess skočil 511cm a Richard Veleta 520cm. Potom ale přišla naše parádní disciplína - skok vysoký, ve které se podělil o vítězství v soutěži Víťa Šťastný v osobním rekordu 175cm a když k tomu Martin Rajdl překonal 165cm, znamenalo to pěkný přísun bodů. Novou posilou družstva je Adam Kubát, který ve vrhu koulí zabodoval výkonem 10,83, Míla Pecha přidal výkon 9,89m.

V běhu na 400m příkladně zabojovali R. Veleta 59.5 a David Popek 61,0 a začalo se rýsovat pěkné umístění. Následovala ovšem hodně  bodovaná trať , běh na  1500m. Před závodem byl výkon Davida Kváše otazníkem, ale časem 5:12 rozhodně nezklamal, k němu se přidali Tomáš Vrbka a David Popek shodným časem 5:19.

Závěrečná štafeta už příliš pořadí nezměnila a pro naše družstvo znamenal součet 6705 bodů celkově druhé místo za Gymnáziem Chotěboř. Druhé místo je úspěch, nebyli jsme ovšem kompletní a první místo moc vzdálené nebylo........

Soutěžilo i družstvo dívek, ve kterém vynikla jedna z nejlepších dorosteneckých výškařek v republice Tereza Vacková, svoji disciplínu suverénně vyhrála výkonem 160cm a přidala ve vrhu koulí 8,93m. Solidně zaběhla trať 800m Veronika Časarová 3:10. Ostatní dívky ovšem příliš nebodovaly a celkově ziskem 4038 bodů obsadily 5. místo.